no-img
سوس وردپرس

کد نمایش آخرین مطالب دسته ای خاص در وردپرس

بروزرسانی؛
4 سپتامبر 2020
کد نویسی

یکی از مواردی که در هنگام طراحی سایت با وردپرس بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از کوئری وردپرس و یا همان پرس و جوها هستند، با استفاده از کوئری وردپرس می توان با پایگاه داده وردپرس ارتباط برقرار کرد و مثلا آخرین مطالب دسته ای خاص در وردپرس را نمایش داد. وردپرس دارای تعداد بسیار زیادی کوئری می باشد که هر یک از آنها کار خاصی را برای طراح قالب وردپرس و یا برنامه نویس افزونه انجام می دهند که از پرکاربرد ترین این پرس و جوها می توان به کد و کوئری نمایش آخرین مطالب دسته ای خاص در وردپرس اشاره کرد که در این مطلب soswp.ir قصد معرفی آنرا داریم.

روش اول

برای نمایش جدیدترین مطالب دسته مورد نظرتان کدهای زیر را در محل مورد نظر از قالب وردپرس تان قرار دهید.

<div class="soswp">
<ul>
<?php
$i=0;
$recent = new WP_Query("cat=1&showposts=7");
while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>
<li><a rel="bookmark" href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?> </a></li>
<?php endwhile; ?>
</ul>
</div>

جهت زیباتر شدن کار می توانید به کلاس soswp کدهای css مورد نظرتان را اضافه کنید.

روش دوم

در پاره ای از مواقع ، بعضی از دسته ها دیگر قابلیت نمایش داده شدن را ندارند این امر به دلیل بالا بودن حجم دسته بندی ها در سایت است که اگر مطالب آن دسته برای سایت و کاربران شما مهم باشد می توانید با استفاده از این قطعه کد مطالب آن دسته را در هر بخشی که تمایل دارید به نمایش درآورید البته بعضی قالب های وردپرس این امکان را دارند چه در بین ابزارک ها یا با استفاده از شورتکد در بین پست ها و برگه ها .کافیست که برای نمایش مطالب فقط قطعه کد زیر را در فایل index.php یا در هر جای دیگری که تمایل دارید اضافه نمایید :

<?php$my_query= newWP_Query('showposts=10&cat=2158');while($my_query->have_posts()):$my_query->the_post();$do_not_duplicate= $post->ID;?><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></br><?php endwhile; ?>

اولین خط از این کد کوئری جدیدی از وردپرس با آی دی دسته بندی مد نظرتان را به وجود می آورد. شما لازم است که این  id را با id دسته مورد نظرتان را جایگزین نمایید. این کد تنها عنوان نوشته هایتان را نمایش خواهد داد ولی اگر کاربران قصد دارند که کل محتوا نمایش داده شود می توانند از کدی که در پایین درج شده است استفاده نمایند.

<?php $catquery= newWP_Query( 'cat=72&posts_per_page=5'); ?><ul><?php while($catquery->have_posts()) : $catquery->the_post(); ?><li><h3><a href="<?php the_permalink() ?>"rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a></h3><ul><li><?php the_content(); ?></li></ul></li><?php endwhile; ?></ul><?php wp_reset_postdata(); ?>

برای بدست آوردن ایدی دسته های وردپرس آموزش بدست آوردن آیدی (ID) دسته های وردپرس را مطالعه کنید.

روش سوم:

روش سوم استفاده از کدهای php در فایل های قالب شماست. در هرکجای قالب خود که می خواهید می توانید آخرین مطالب سایت خود را به نمایش بگذارید. برای این کار کافی است از کد زیر استفاده کنید:

<?php
query_posts(array('posts_per_page' => 5, 'cat' => 6));
if(have_posts()) {
while(have_post()) {
the_post();
?>
<li><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a></li>
<?php
}
}
wp_reset_query();
?>

که در کد بالا عدد post_per_page برای نمایش تعداد نوشته ها و عدد cat مربوط به آی دی دسته بندی دلخواه شماست.

روش چهارم

بهترین راه نمایش جدیدترین نوشته های دسته خاص وردپرس استفاده از کد یا کوئری است.
برای این منظور کد زیر را در محل مورد نظر از قالب وردپرس کپی کنید. این کد آخرین مطالب منتشر شده در دسته بندی دارای id یک را نمایش میدهد.

<?php $cat_posts= new WP_Query(array(
'post_type'=>'post','post_status'=>'publish','order'=>'DESC',
'orderby'=>'ID','cat'=>'1','posts_per_page'=>'10'));  
if($cat_posts->have_posts()):
while($cat_posts->have_posts()): $cat_posts->the_post();?> 
کدهای نمایش محتوای کوئری
<?php endwhile; endif; wp_reset_query(); ?>

نمایش آخرین نوشته ها از یک دسته خاص با استفاده از شورتکد

برای نمایش آخرین نوشته ها ، می توانید از افزونه Recent post Extended widget استفاده نمایید گفتنی است که این افزونه این امکان را به وجود می آورد تا از شورتکد برای نمایش آخرین نوشته ها با دسته ی خاص در هر برگه و یا نوشته ای استفاده نمایید .

برای ویرایش آخرین نوشته ها ، باید این شورتکد [rpwe limit=”5″ excerpt=”true” cat=”72″ ] را اضافه نمایید چرا که کاربران باید هر نوشته و یا هر برگه ای را که قصد دارند آخرین نوشته ها در آن نمایش داده شود را حتما ویرایش نمایند .

لینک کوتاه : https://soswp.ir/?p=19647
سلام علیکم!
فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید...
از همکاری شما پیشاپیش سپاسگذاریم