no-img
سوس وردپرس

دانلود برنامه بارکدخوان برای همه سیستم عامل ها

بروزرسانی؛
30 آگوست 2020
کد نویسی

بارکد چیست؟

با توجه به افزایش روز افزون شرکتهای تولیدی و تنوع محصولات، استفاده از بارکد جهت صادرات و ردیابی فرآیندهای تولید به یکی از ملزومات مبدل گشته است، با استفاده از این تکنولوژی می توان سریالی اختصاصی جهت متمایز نمودن کالاها از یکدیگر اختصاص داد. استانداردهای مختلفی به منظور تولید و استفاده از بارکد وجود دارد،‌ که معتبرترین آنها استاندارد EAN/UCC می باشد که ۹۰ درصد تجارت جهانی را پوشش می دهد.

در ایران نیز بنا به توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی به بازار جهانی در سال ۱۳۷۴ سازمانی با عنوان (مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات) زیر نظر موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی تاسیس گردید، سپس کشور ما به عضویت موسسه بین المللی EAN International درآمد. اغلب بارکدهای استفاده شده در کشورهای مختلف ۱۲ یا ۱۳ رقمی می باشند، که از این استانداردهای بارکد جهت صادرات و اطلاعات آن سازمان می باشد که به شرح ذیل می باشد:

بطور خلاصه می توان گفت بارکد تشکیل گردیده است از مجموعه ای از اعداد و خطوط موازی سیاه رنگ با ضخامت های مختلف که به صورت استاندارد باید در زمینه سفید چاپ نمود که بتوان توسط دستگاه های اسکنر قابل انتقال به رایانه باشند.

بارکدهای مورد استفاده جهت ردیابی، کنترل محصول و مدیریت انبار تفاوت هایی با استاندارد فوق دارند و این بارکدها فقط برای آن سازمان معنی پیدا می کنند که حاوی اطلاعاتی از قبیل نام کالا، کد کالا، قطعات تشکیل دهنده، نام سازنده مربوط به هر قطعه، نام اپراتورها، شماره خط تولید و از این قبیل مشخصه ها می باشند. بطور خلاصه این بارکد را می توان بعنوان شناسنامه هر محصول دانست. یعنی اگر ۱۰۰ نوع کالا از یک نوع موجود باشد ۱۰۰ سریال منحصر بفرد برای هر محصول معرفی می گردد و هر سریال حاوی اطلاعات کامل همان کالا می باشد.
استفاده از تکنولوژی بارکد این امکان را فراهم می سازد تا تغییر اطلاعات به بانک های اطلاعاتی منتقل و همواره اطلاعات موجودی های خود را بروز نگهداری نمود.
پیشتر یکی از معضلات مجموعه های تولیدی و فروشگاه های بزرگ، انبار گردانی و مدیریت انبار بوده است که با پیشرفت شایان این تکنولوژی عملیات انبارگردانی حذف و اطلاعات ورود و خروج کالا به صورت Online امکان پذیر گردیده است.

چه جوری بارکد و QR را با استفاده از گوشی اسکن کنیم؟!

روی برخی از محصولات و کالاهای مختلف کدها و خطوط ردیفی مشکلی رنگی دیده اید که با نام بارکد شناسایی می شوند. بارکد ها به طور معمول بی معنی اند اما در باطن آن ها اطلاعاتی از قبیل یک عبارت، عدد، اطلاعات تماس، لینک و … جای داده شده است. به طور مثال شما می توانید با اسکن QR Code هر مطلب از Emila که در انتهای هر پست قرار داده شده و حاوی یک لینک می باشد، به همان صفحه در دیگر ابزار های ارتباطی دسترسی داشته باشید یا اینکه یک برنامه را دانلود کنید. جهت درک بهتر معنی و مفهوم این بارکدها تا به انتها با soswp همراه باشید.

برنامه Barcode Scanner با استفاده از دوربین گوشی شروع به خواندن بارکد ها و بدست آوردن اطلاعات دقیق از آن ها می نماید. برای استفاده از این نرم افزار و خواندن بارکد ها فقط کافیست برنامه را اجرا کرده و دوربین گوشی خود را رو به روی بارکد قرار دهید چند ثانیه مکث کنید تا کد اسکن شود و شما را به مقصدش راهنمایی کند.

دریافت برنامه های بارکد خوان برای انواع سیستم عامل ها

 جاوا – Java  سیمبیان – Symbian  اندروید – Android  ویندوز موبایل –  Windows phone  اپل- iPhone OS  بلک بری – Blackberry

لینک کوتاه : https://soswp.ir/?p=6096
سلام علیکم!
13
فرم گزارش را به دقت تکمیل نمایید...
از همکاری شما پیشاپیش سپاسگذاریم